fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  kursy fotografii przez internet

Portret dziecięcy i pejzaże. Wyróżnione prace. Nauka fotografowania online. 387 Kursy i 379 AFO

Wszystkim studentom, uczniom i czytelnikom darmowego biuletynu życzę w 2021 rozbudzenie w sobie świadomości fotograficznej aby bardziej kontrolować zarówno techniczne aspekty fotografii, jak również artystyczną stroną ujęć. Zapewne da Wam to więcej satysfakcji z wydanych pieniędzy na sprzęt i czasu spędzonego za kamerą. Fotografia może być pasją, która daje oddech w zmaganiach z codziennością, a nawet lekarstwem przy osłabieniu stanu psychicznego. Bez względu na to, gdzie jesteście na fotograficznej ścieżce rozwoju, życzę w tym roku na przeskok o szczebelek wyżej w myśleniu fotograficznym. Do siego światła!

Poniżej znajdują się zdjęcia wyróżnione na zajęciach odbywających się online nieprzerwanie co tydzień od 2013 roku. Niektórzy piszą maile nieśmiało: “Czy kursy online są aktualne?”. Tak, są aktualne. Dowodem są ciągle napływające zdjęcia na internetowe kursy z recenzją zdjęć.

Zdjęcie Sebastiana Bujdasza spełnia warunki dobrego ujęcia dziecięcego. Zdjęcie charakteryzuje się dobrym kadrem (logiczne rozmieszczenie postaci na neutralnym tle) i nienagannym światłem. Na uwagę zasługuje ciekawa kolorystyka i przede wszystkim umiejętnie upozowana, oraz co najważniejsze, zaangażowana, uśmiechnięta małą modelka.

Pejzaż Mirosława K. to minimalistyczne ujęcie motywu morskiego. Dominuje tutaj symetria. Autor rozmył chmury na niebie i wodę aby jeszcze bardziej uprościć kadr. Wszystkie te zabiegi mają na celu podniesienie wrażenia opustoszenia, opuszczenia, niedostępności, oddalenia, rychłego zakończenia dnia i przygnębiającego, osamotniającego mroku.

Ujęcie Natalii Woźniak wciąga widza w tajemniczą mgłę zakrywającą miejscowość na krańcu świata. Autorka więcej zakrywa na zdjęciu niż pokazuje. Zdjęcie utrzymane jest w nostalgicznym nastroju. Króluje tutaj tęsknota do czegoś odchodzącego. To uczucie mieszane jest z miernością i lichością fotografowanego miejsca.

Gratuluję dobrych ujęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *