fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  internetowa szkoła fotografii,  jak ustawić modelkę,  nauka fotografii online

Zdjęcie kobiety, “pościelowe” i pejzaż. Wyróżnienia. Nauka fotografii online. 334 Kursy i 317 AFO

Czy nauka fotografii online, bez osobistego kontaktu nauczyciela z uczniem ma sens? Jeśli masz wątpliwości, to zapraszam do obejrzenia wywiadu z Pawłem Kowaliszynem, absolwentem Akademii Foto Oko, który wykonał e-poradnik/album o wulkanicznej wyspie Lanzarote, wchodzącej w skład Wysp Kanaryjskich.

Tymczasem wracamy do wyróżnionych zdjęć po spotkaniu online z recenzją prac uczestników AFO i kursów.

Pierwsze zdjęcie należy do Bartka Matysiaka, który chwilowo żegna się z nami w związku z zakończeniem rocznej nauki w AFO. Abiturient zapowiadał jednak powrót i realizację pracy dyplomowej. Ujęcie charakteryzuje się dopracowanym w szczegółach światłem, poprawnym kadrem i dobrym kontaktem z modelką. W efekcie otrzymujemy zdjęcie, o którym marzy większość kobiet: ukazanie walorów, wdzięk, powab, seksapil, bez pokazywania nagości. Zadanie prawie niemożliwe, jednak autor stanął na wysokości zadania.

Ujęcie Miłosza Kosińskiego w pełni zasługuje na wyróżnienie. Mimo, że autor zapisał się na kurs ABC fotografii, jednak zrozumienie tematu pejzażu fotograficznego jest na wysokim poziomie. Zdjęcie jest ascetyczne, tajemnicze, mistyczne, nostalgiczne. Przyjemnie się na nie patrzy, mimo skrajnej oszczędności w środki wyrazu. Proszę brać przykład z tego zdjęcia i zanotować sobie możliwości jakie daje odpowiednio ujęta mgła.

Gratuluję autorom dobrych ujęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *