2018_06_29_psiaki_futbolaki_mini_mini_casting
inne

Wyniki castingu telewizji Mini Mini plus do programu Psiaki Futbolaki 2018

Będę się tłumaczył jak trener Nawałka, dlaczego nie wyszliśmy z grupy. Jestem to Wam winien, ponieważ pomogliście nam w konkursie. 21 czerwca 2018 r. prosiłem Was o oddanie głosu na Bruna, mojego 3. letniego synka w konkursie organizowanym przez telewizję Mini Mini +. Był to casting dla dzieci od 3 do 10 lat do pilotażowego programu Psiaki Futbolaki. Nagrodą było wystąpienie dziecka w programie.

O konkursie dowiedziałem się na dwa dni przed zamknięciem zapisów. Należało wysłać krótki film, w którym pokazane są umiejętności dziecka. Zmontowałem film, poprosiłem o wsparcie i rzutem na taśmę dostaliśmy się do 6. – ostatniej tury castingu do eliminacji. Konkurs odbywała się w 6 turach od 11 maja do 21 czerwca 2018r. W tle trwały Mundialowe zmagania naszej drużyny narodowej. Z każdej z 6. grup eliminacyjnych w drodze głosowania internetowego wybierano 40. półfinalistów. Z każdej z 6. grup półfinalistów jurorzy wybierali 13. dzieci do finału i jednocześnie udziału w programie.

Schematycznie wyglądało to tak:
1 tura. – do półfinału przechodzi 40 osób – do finału przechodzi 13 osób
2 tura. – do półfinału przechodzi 40 osób – do finału przechodzi 13 osób
3 tura. – do półfinału przechodzi 40 osób – do finału przechodzi 13 osób
4 tura. – do półfinału przechodzi 40 osób – do finału przechodzi 13 osób
5 tura. – do półfinału przechodzi 40 osób – do finału przechodzi 13 osób
6 tura. – do półfinału przechodzi 40 osób – do finału przechodzi 13 osób

Bruno zakwalifikował się do półfinału. Uzyskał ok. 341 głosów internetowych i uplasował się na ok. 14 miejscu w grupie 80 zgłoszonych uczestników. Jednak nie został wybrany do finału i nie weźmie udziału w programie telewizyjnym.

Tabela końcowa grupy H w mundialu 2018.

A teraz tłumaczenie się pt. dlaczego nie wyszliście z grupy (chodzi oczywiście o polską reprezentację piłki nożnej na mundialu). Zajrzyjmy w statystyki:

1 tura. Zgłoszeń było 20 – do półfinału przeszło 20 – z tego do finału wybrano 13 osób. Szansa uczestnika w finale 65%
2 tura. Zgłoszeń było 25 – do półfinału przeszło 25 – z tego do finału wybrano 13 osób. Szansa uczestnika w finale 52%
3 tura. Zgłoszeń było 18 – do półfinału przeszło 18 – z tego do finału wybrano 13 osób. Szansa uczestnika w finale 72%
4 tura. Zgłoszeń było 42 – do półfinału przeszło 40 – z tego do finału wybrano 13 osób. Szansa uczestnika w finale 31%
5 tura. Zgłoszeń było 38 – do półfinału przeszło 38 – z tego do finału wybrano 13 osób. Szansa uczestnika w finale 34%
6 tura. Zgłoszeń było 80 – do półfinału przeszło 40 – z tego do finału wybrano 13 osób. Szansa uczestnika w finale 16%

Jak widać po tych danych konkurs nie cieszył się zbytnio popularnością. Myślę, że organizator nie był zadowolony drastycznie niską liczbą kandydatów. W sumie zgłosiło się ok. 224 osób, co przy tysiącach dzieci trenujących piłkę nożną wydaje się znikomym wynikiem. Ta bardzo niska frekwencja zachęciła mnie z resztą do udziału w tym konkursie. Pod koniec konkursu napłynęło nieco więcej zgłoszeń, co mocno zmniejszyło szansę na udział w finale Bruna z ok. 50-70% do 16%. To jest pierwsza przyczyna.

Druga sprawa, o której myślałem od początku, to czy producent będzie chciał, aby w programie wzięły udział tak małe dzieci. Udział 3-4 latków jest wielce problematyczny. To są małe dzieci, które na planie zdjęciowym przysparzają wiele kłopotów. Np. „siku” może zepsuć scenę i wprowadzić niepotrzebne rozluźnienie, nawet jak program jest poddawany montażowi.

Stało się jak przewidywałem, co pokazuje to zestawienie:

Wszystkich zgłoszeń było 224, wybrano 78 zwycięzców.
8. latków do finału wybrano 27. co daje – 35%
7. latków do finału wybrano 21. co daje – 27%
5. latków do finału wybrano 12. co daje – 15%
6. latków do finału wybrano 12. co daje – 15%
4. latków do finału wybrano 3. co daje – 4%
9. latków do finału wybrano 2. co daje 2%
10. latków do finału wybrano 1. co daje – 1%
3. latków do finału wybrano 0. co daje – 0%

Organizator nie zdecydował się na udział najbardziej problematycznych 3. latków i wybrał zaledwie trzech 4. latków. Oczywiście najmniej było zgłoszeń 3-4 latków. Jednak jak widać program był dedykowany dla 6.-8. latków, którzy stanowią 92% finalistów.

Brałem udział w wielu konkursach fotograficznych. Zdobyłem kilkanaście laurów w kraju i za granicą. Organizowałem również małe konkursy fotograficzne. Nagrałem nawet materiał szkoleniowy dotyczący przygotowania się do konkursu fotograficznego. Znam specyfikę konkursów od strony uczestnika i organizatora.

Wnioski. Przykład Bruna pokazuje, że wygrywanie konkursów, również fotograficznych jest związane z pewnymi umiejętnościami, które należy nabyć i je kształtować. Trzeba to po prostu umieć.

Ja traktuję ten casting jako zabawę i zupełnie się nie przejmujemy z Brunem chwilowym niepowodzeniem. Był to konkurs do programu telewizyjnego, a nie konkurs umiejętności. Będziemy trenować z Brunem w dalszym ciągu i robić swoje. Prawdziwe konkursy stoją otworem przed Brunem za wiele, wiele lat, jeśli będzie się rozwijał i dalej w tym tempie podnosił umiejętności. Normalnie machnąłbym ręką i przeszedł do codzienności, ale wielu z Was zaangażowało się w głosowanie na Bruna, więc jestem zobowiązany napisanie parę słów, o co w tym konkursie chodziło. Dziękuję wszystkim za wsparcie!

PS Dane liczbowe są orientacyjne.
PPS Premiera programu odbędzie się 1 października 2018 na kanale Mini Mini +.

Strona konkursu:
https://www.miniminiplus.pl/casting-miniminiplus/#eliminacje

Treningi Bruna na Facebooku:
https://www.facebook.com/BrunoZdunczyk

oraz na Youtubie:
https://www.youtube.com/channel/UCGmf9Qgi_8CJhzK3LhBdDHQ

Treść dodana 17 listopada 2023, 6 lat po castingu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *