2018_kurs_techniki_pozowania_modeli_zdjecie_z_sesji_zdjeciowej_propozycja_01
inne

Wybierz najlepszą wersję zdjęcia z sesji zdjęciowej

Mam dylemat związany z wyborem najtrafniejszego zdjęcia i chciałbym Cię poprosić o pomoc. Jak się to zaczęło? W sierpniu 2017 roku przeprowadziłem dwudniowe warsztaty Techniki pozowania i nawiązywaniu kontaktu z modelką dla Klubu Fotograficznego Politechniki Łódzkiej.

Zleciłem zarejestrowanie przebiegu zajęć kamerą wideo i tak powstał kurs wideo. Oczywiście działanie było przemyślane i zaplanowane. W programie warsztatów była część teoretyczna, praktyka uczestników z udziałem modelki, pokazowa sesja zdjęciowa w moim wykonaniu oraz omówienie, recenzja wybranych zdjęć nadesłanych przez uczestników.

Celem sesji zdjęciowej było przedstawienie uczestnikom mojego sposobu pracy z profesjonalną modelką i wykonanie zdjęcia na podstawie storybordu/scenariusza. W efekcie powstało 5 wersji roboczych kandydujących do wyboru finalisty.

Na tym etapie zdjęcia są niedopracowane. Ostateczne zdjęcie poddam nieco dokładniejszej obróbce. Nie mogę się jednak zdecydować, które zdjęcia mam opracować. Pomóż mi proszę w wyborze.

Wpisz w komentarzu numer zdjęcia, które najbardziej Ci się podoba.

Co z tego będziesz mieć? Zaproszę Cie na darmową konferencję bogatą w wiedzę poprzedzającą premierę kursu Techniki pozowania modeli, która odbędzie się na początku stycznia. Dziękuję i życzę dobrego światła!

1.

2.

2018_kurs_techniki_pozowania_modeli_zdjecie_z_sesji_zdjeciowej_propozycja_02

3.

2018_kurs_techniki_pozowania_modeli_zdjecie_z_sesji_zdjeciowej_propozycja_03

4.

2018_kurs_techniki_pozowania_modeli_zdjecie_z_sesji_zdjeciowej_propozycja_04

5.

2018_kurs_techniki_pozowania_modeli_zdjecie_z_sesji_zdjeciowej_propozycja_05

181 komentarzy

 • Wieslaw Jan Horbaczewski

  Poruszenie naszej wyobrazni ktora opowiada jakas historie.Dominujacy kolor czerwony milosc,przemoc.2-milczenie jest zlotem,5-Temida.Drzewa umieraja stojac.A modelka ?Najbardziej przemawia zdjecie 5.

 • Kuba

  Jak dla mnie tylko numer 5 chodź jeśli chodzi o całość to jakoś sesja nie w moim stylu.

 • Zbyszek

  Moim zdaniem zdjęcie nr.3 przemawia do mnie kolorystyką i ekspresją modelki.
  Inne zdjęcia mają moim zdaniem mało ciekawą kolorystykę i ekspresję w przedstawieniu modelki na łonie natury.

 • REK

  bez głębszych uzasadnień – 5 jest najlepsza 🙂 na marginesie: trzeba chyba ujednolicić kolory – sukni modelki i materiału owijającego drzewa, no chyba że tak ma być 🙂

 • Leszek Kułakowski

  Między zdjęciem 2 (milczenie jest złotem) a 5 (Temida) jest niewielka różnica Bardziej jednak przemawia do mnie zdjęcie nr 5. Linie tworzące dynamikę zdjęcia zamykają się w trójkącie,gdzie centralnie ustawiona modelka Tworzy podstawę tego trójkąta. Zdjęcie przez taki symetryzm ,uporządkowanie i dominacje czerwonego koloru jest dla mnie zbyt monotonne i nudne. Dlatego przykuwa pozytywnie uwagę biel ciała które jest dysonansem i pięknym atrybutem tej fotografii.

 • Ewa Majewska

  Witam
  dla mnie 1-sze zdjecie jest najladniejsze , poniewaz widac wyraznie modelke . Troche duzo czerwieni ale to kwestja gustu . Zycze dobrego wyboru Ewa.

 • Karolina

  DLA MNIE MODELKA JEST WKLEJONA I JAKAS TAKA NIEWYMIAROWA W POROWNANIU DO DRZEW POMYSL NA ZDJECIE JEST DOBRY ALE WYKONANIE JAKIES TAKIE MARNE nawet jesli ma byc obrobione pozniej w photoshopie,,. mam wrazenie ze zdjecie jest zrobione z zbyt duzej wysokosci i dlatego modelka sie glubi. obstawiam zdjecie nr 5.

 • Sylwia

  Ja bym wybierała między 3 a 4 modelka ma na tych zdjęciach intrygujący wyraz twarzy ..coś się dzieje taka tajemnczość i seksapil

 • Anna

  Zdjęcie nr.5.
  Ze względu na głębszy sens przedstawionego tematu. Opowiada jakąś historię. Na pozostałych zdjeciach nie wiadomo o co chodzi – tło jest sobie, a modelka sobie, nie ma między nimi relacji, nie tworzą jakiejś konkretnej historii.

 • Sławek

  Witam
  Ja obstawiam na zdjęcie 5. Wprowadza trochę zagadkowości, może nawet zagubienia.
  Zbyt duża ilość punktów z czerwienią troszeczkę odwraca uwagę od samej modelki (scenki).
  Może nie tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale czy modelka jest wklejona na wszystkich fotkach.

 • Krzysztof

  moje oczy zatrzymały się na dłużej przy zdjęciu 4. Dziewczyna wydaje się tu bawić szarfą przeciągając wolniutko z jednej strony na drugą. Jest spokojna, może nawet wyciągnie za chwilę ową szarfę z dłoni. W każdym razie coś się za chwilę może zdażyć – i oto właśnie chodzi. Ta fotografia ma uruchomić naszą wyobrażnię. Życzę zatem różnych kątów widzenia.

 • Krzysztof Syrek

  Prowokacja jakaś???
  Na zdj. 3 wyraz twarzy do przyjęcia, na pozostałych wręcz odpychający.

 • Irena Rej

  Trudno dokonać wyboru. Wszystkie ujęcia mocno statyczne. Za to duży kontrast kolorystyczny wnosi trochę dynamiki. Zdjęcie nr 2 najmocniej do mnie przemawia…

 • Bartłomiej

  Witam,
  dla mnie najlepiej wymowne jest zdjęcie 2, jakby najwięcej na nim emocji modelki. I przychylam się do wcześniejszych opinii, że modelka wygląda jak wklejona. Choć może to gra światła, bo podobne cienie sprawiające, że jest tu jakaś forma kopiuj/wklej jest wokoło drzew a one są inne więc kopiuj/wklej mi tu nie pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *