fotografia architektury,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny

Prace zdolnych studentów i uczestników Kursów i Akademii Foto Oko. #670 tydzień recenzji zdjęć online.

Maciej Mąka sięgnął po bardzo trudne, kierunkowe, ostre, oświetlenie. Kontrast miał na celu podniesienie dramatyzmu i zwiększenie siły działania fotografii. Autor wyszedł z sesji zdjęciowej zwycięsko. Efektem jest udany portret o charakterze psychologicznym.

Portret Anny Kopańskiej przywołuje mi na myśl dzieła praojców fotografii. Wystudiowany światłocień, obniżony kontrast, ciepła tonacja i retusz – to cechy charakterystyczne fotografii przełomu XIX i XX wieku. Poza stylizacją mamy do czynienia z dobrze przedstawionym portretem męskim z całą paletą głębokich rozterek egzystencjonalnych.

Dwa ujęcia Ilony Gęśli nie do końca wpisują się na co dzień widywaną fotografią dziecięcą. Za sprawą dość dużego kontrastu, autorka uzyskała ciekawy światłocień, którego najczęściej brakuje w typowej realizacji fotograficznej z dziećmi w rolach modeli. Poza dobrze zrealizowanym światłem studentka Akademii Foto Oko wykazuje duże zdolności w odpowiednim podejściu do fotografowanych maluchów.

Ciekawą propozycję przesłała Mariola Mierzwa-Dudzińska. Autorka zatrzymała w kadrze chwilę zadumania, zamyślenia, nieobecności małej modelki. W połączeniu z rozwianymi włosami, oglądamy bardzo udaną realizację portretową.

Zdjęcie Agaty Strzelec zaskakuje pomysłem na zmylenie widza oglądanym widokiem. Przez chwilę zastanawiamy się gdzie jest góra, a gdzie dół zdjęcia. Wywołuje to u widza pozytywne zawirowanie percepcji, które kończy się jednak rozszyfrowaniem zagadki. Gratuluję pomysłu na ciekawe zdjęcie.

Zdjęcie architektury, wnętrza budynku użytkowego wyróżnia się dobrą organizacją kadru, wyrazistością, dobrą obróbką graficzną. Marta Chmiel wykonała zdjęcie, które z pewnością może się podobać

Gratuluję udanych kadrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *