fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  fotograia pejzażowa,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny

Portrety dziecięce, pejzaże i zdjęcie stockowe. Internetowa szkoła fotografii. #669

Zdjęcie Anny Kornaś ukazuję autorkę jako ukształtowaną portrecistkę. Dobre światło, bezbłędna kompozycja, dobra poza i piękny uśmiech małej modelki, tak w skrócie można opisać pracę fotografki. Brać i zarabiać na fotografii!

Basia Kuczyńska zaprezentowała interesujący portret chłopca. Jego spojrzenie dla widzów jest rozbrajające, nie mówiąc już o rodzicach. Autorka użyła wielkopowierzchniowego źródła światła, aby uzyskać piękny światłocień i dobrą relację tonalną twarz-tło (duża czytelność obrysu głowy i odcięcie od tła).

Ilona Gęśla uważnie obserwuje i odtwarza światło użyte przez największych mistrzów portretu np. Irwinga Penna. Autorka robi to z dużym powodzeniem. Nie tylko zastosowane światło jest godne wyróżnienia. Również ogólny wyraz zdjęcia jest na wysokim poziomie. Ujęcia nie pozwalają oderwać od nich oczu.

Zdjęcie Ewy Majak przedstawia norweską starą latarnie morską. Jest to miejsce niezwykle “obfotografowane”. Mimo tego autorce udało się wykonać przekonujący pejzaż ze sztafażem ukazującym skalę budowli i zdecydowanie ożywiającym posępną skałę.

Marta Chmiel wykonała zdjęcie, nazwijmy je umownie pejzażowym, które naprawdę mi się podoba. Właściwa pora, bajeczna kolorystyka, idealna kompozycja. Zdjęcie idealnie oddaje nadmorską, ciepłą noc w kurorcie.

Przemysław Kralka jest autorem zdjęcia, które nazwałem stockowym, czyli wykonanym na potrzeby sprzedaży w bankach zdjęć. Ujęcie ma wysokie walory użytkowe. Z powodzeniem może być użyte jako ilustracja dopełniająca treści tekstowej. Ważnym elementem jest pusta przestrzeń u góry (dodawanie podpisu) i możliwość przekadrowania w dużym zakresie.

Gratuluję niesamowitych ujęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *