Fotografia dziecięca, pejzaż i dokument/reportaż. Wyróżnione zdjęcia. 267 Kursy i 260 AFO
Po tej edycji recenzji zdjęć online, wyróżniłem 4. zdjęcia z różnych dziedzin fotografii.
1. Zdjęcie Moniki Kowalczyk przedstawiające dziecko wpatrujące się w kwiat przewyższający malucha. Ujęła mnie metafora wzrastania. Spojrzenie dziecka, to wgląd w przyszłość. Jest w nim zdziwienie, trochę strachu ale również zaciekawienie. Dziecko przedstawione jest w ekspresyjnej pozie. Autorka wykazała się refleksem Dobre światło i estetyczna kompozycja dopełniają całości.
2. Zdjęcie Pawła Szulca pokazuje parę rówieśników podczas zabawy. Dziewczynki dobrze się bawią i nie przejmują się obecnością fotografa – to jest niewątpliwa zaleta ujęcia. Zdjęcie jest wykonane z nietypowego punktu widzenia jak na dzieci w tym wieku, czyli z góry. Małe modelki czują się jak ryby w wodzie, są w swoim świecie zabawek i dobrej zabawy. Przednio boczne światło dają blaski w oczach i podkreślają energię dziewczynek.
3. Zdjęcie pejzażowe Izabelli Przywitowskiej próbuje nas zmrozić swoją chłodną tonacją. Świat pokryty kołdrą śniegową staje się estetyczny, w skrajnych sytuacjach jak np. na Antarktydzie kompletnie monochromatyczny i jednolity. Zdjęcie charakteryzuje się równowagą kompozycyjną. Rozkład motywów /architektura miejska, wzniesienia, niebo, akwen wodny/w kadrze jest logiczny, równomierny, harmonijny. Uroku dodaje lekka, ciepłą poświata zachodzącego Słońca, próbującego przedrzeć się przez chmury. Zdjęcie ogląda się z przyjemnością.
4. Zdjęcie również jest autorstwa Izabelli Przywitowskiej. Ujęcie dokumentujące proces nadmuchiwania balonu. Zaskakuje nas punkt widzenia – ze środka balonu. Jednak ujęcie to nie tylko ciekawa, geometryczna organizacja kadru. Przez naprzeciwległą ścianę przebija się widok sylwetek pracujących ludzi przy balonie pokazując skalę nietypowego środka transportu oraz dodając ożywiający pierwiastek ludzki.
Gratuluję autorom zdjęć i życzę dobrego światła!