fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  Fotografia stockowa,  fotografia zwierzęca,  kurs fotografii,  kursy fotografii przez internet,  Studium fotografii online

Kursy fotografii online z oceną zdjęć 715 tydzień.

W fotografii dziecięcej najważniejsze jest uchwycenie momentu zwiększonej aktywności lub pobudzenia emocjonalnego dziecka. Wachlarz emocji może być różny ale co do zasady wolimy uśmiechnięte dzieci, niż zasmucone. Takie oczekiwania ma klient wybierający się do fotografa zawodowego: nie chce minorowych, ponurych wyrazów twarzy, tylko promieniejącego, zdrowego, zadowolonego dziecka na zdjęciu. Myślę, że Magdalena Guszka stanęła na wysokości zadania i spełniła warunki dobrego portretu dziecięcego. Warto podkreślić ciekawy punkt widzenia, w nieco żartobliwy sposób pomniejszający sylwetkę chłopca.

Receptą na dobre zdjęcie zwierzęcia domowego jest naśladowanie ujęć występujących w reklamach karmy dla zwierząt. W klipach reklamowych zatrudniani są specjaliści w swojej dziedzinie. Nie chodzi tutaj tylko o filmowców lub fotografów. Wszystko po to aby uzyskać z góry zamierzony efekt (na podstawie scenariusza) w jak najkrótszym czasie. Obraz musi być bajeczny aby poruszyć potencjalnego klienta. Jedną z takich atrakcyjnych klatek filmowych zaprezentował Emil Fligiel. Autor stworzył studyjne warunki imitujące naturalne wnętrze – miejsce bytowania kota. Zdjęcie jest dobrej jakości i spełnia warunki ciekawej fotografii zwierzęcej.

Zdjęcie Marka Piekuta zaklasyfikowałbym do kategorii zdjęć “na stocka”, czyli do sprzedaży licencji w banku zdjęć. W pejzażu unikamy sztucznych tworów człowieka: przemysłowych budynków, ogrodzeń, linii energetycznych. Pożądane są natomiast drewniane mosty z rozlicznymi łódkami, drewniane chatki pasterskie, utwardzone kamieniami szlaki turystyczne, falochrony z latarniami morskimi. To tylko kilka przykładów. Jednak w kategorii fotografii ilustracyjnej połączenie pięknego pejzażu z liniami energetycznymi oraz siłowniami wiatrowymi stanowi dobre rozwiązanie w drodze do licznej sprzedaży zdjęcia. Tak też poczynił autor. W kategorii fotografii pejzażowej nie wystawimy tutaj wysokiej noty, jednak na potrzeby sprzedażowe ujęcie wpisuje się doskonale.

Ewie Majak słuchaczce Akademii Foto Oko udało się uchwycić ulotne zjawisko jakim jest zorza polarna. Zorzę należy śledzić na specjalnych aplikacjach na telefon i w określonych warunkach pogodowych (brak chmur) zdecydować o realizacji pejzażowego pleneru fotograficznego. Zorza może być sama w sobie tematem zdjęcia lub być dodatkiem do zaplanowanego krajobrazu. W Polsce zorza jest widoczna z różnych części kraju jako zielona poświata nisko nad horyzontem. Aby podziwiać to piękne zjawisko w pełnej krasie należy udać się na północ globu ziemskiego.

Gratuluję udanych zdjęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *