fotografia,  fotografia artystyczna,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  recenzja zdjęć online

Zdjęcia dziecięce. Wyróżnione fotografie po spotkaniu online z recenzją zdjęć. 351 Kursy i 342 AFO

Fotografia dziecięca zdominowała minione spotkanie online z oceną zdjęć. Przynajmniej w sferze wyróżnionych prac uczestników.

Adrianna Grabska zaprezentowała zdjęcie dziecka, które absolutnie każdy fotograf musi umieć wykonać podczas spaceru. Jak widzimy światło nie było wymarzone, z gatunku złotej i niebieskiej godziny, a jednak autorka poradziła sobie ustawiając malucha pod światło. Uśmiech chłopca jest rozbrajający duszę.

Katarzyna Godziebiewska wykonała zdjęcie dziecku w domowych warunkach. Jednak efekt jest zbliżony do wielkopowierzchniowego studia z wyrafinowanym oświetleniem. Czy potrzeba lepszej rekomendacji? Do tego prosty zabieg dynamizacji pozy sprawił, że zdjęcie zapada na długo w pamięci.

Mariola Mierzwa Podjęła się trudnego zadania wykonania portretu podwójnego. W fotografii komercyjnej cenę wykonania zdjęcia uzależniałem od liczby osób. Przy 3. osobach rachunek wzrastał o 50-100%. W tym kontekście należy oceniać portrety z kilkoma osobami, zwłaszcza dziećmi. Autorce udało się wykreować ciekawy efekt oświetleniowy. Jednak najbardziej przekonują miny małych modelek. Zdjęcie dodajemy do nieśmiertelnego albumu o wzrastaniu dziewczynek.

Nie jest to pierwsze zdjęcie tej małej modelki autorstwa Przemysława Bujarowicza. Tym razem dziewczynka wyszła niezwykle korzystnie. Z pewnością będzie się chciała podzielić tym zdjęciem w gronie rodzinnym i znajomych oraz przyjaciół. Poza naturalnym wyrazem twarzy i spojrzeniem pełnym zaufania oraz poczucia własnej wartości, autor za pomocą jednego światła wykreował piękne czyste światło.

Paulina Kotarska w portrecie dziecięcym wyszła zdecydowanie poza ramy tego gatunku fotograficznego. Autorka przeniosła się na teren fotografii artystycznej. Zdjęcie trudno oceniać według zwykłych kryteriów poprawności technicznej i merytorycznej. Czekam na następne portrety potwierdzające moją tezę świadomego wyboru autorki błędu, jako wyrazu spójnej wypowiedzi artystycznej.

Anna Janowska za pomocą prostych środków wykonała niebanalne zdjęcie o charakterze symbolicznym. Ujęcie poza wysoką jakością techniczną niesie przesłanie, które mogłoby znaleźć zastosowanie np. w ilustracji książki lub artykułu .Tego typu zdjęcia dobrze się sprzedają w bankach zdjęć. Wyraźna wymowa i siła działania są niewątpliwymi zaletami pracy autorki.

Gratuluję wyśmienitych ujęć i zapraszam do nauki fotografii przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *