fotografia,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  internetowa szkoła fotografii,  kursy fotografii przez internet,  portret fotograficzny,  sesje zdjęciowe kobiece,  Studium fotografii online,  zdjęcia

Wyróżnione zdjęcia w studium fotografii online #718

Dobry portret to umiejętnie skomponowany kadr, co najmniej poprawne światło, ciekawa poza i przede wszystkim interesująca mimika twarzy. Małgorzata Niemczura spełniła wszystkie te warunki dobrego zdjęcia portretowego. Wykorzystała również element losowego ruchu włosów, co zwiększyło dynamikę ujęcia oraz rekwizyt w postaci bukietu kwiatów w celu dodania tajemniczości zdjęcia. Warto zwrócić uwagę na umiejętną obróbkę komputerową w wyniku której powstała winieta skupiająca uwagę widza na twarzy i nie pozwalająca na ześlizgiwanie się wzroku na rogach kadru po jasnych partiach tła.

Zdjęcie krokusów to reakcja autorki na budzącą się wiosnę i pojawienie się nowych, pięknych motywów do fotografowania. Justyna Dąchór-Rogalewska wykonała zdjęcie przyrody o sporej wartości dekoracyjnej. Tego typu kadry są wykorzystywane w modnych ostatnio szybach kuchennych umieszczanych pomiędzy zlewem i półkami umieszczonymi ponad zlewem bądź blatem roboczym. Innym wykorzystaniem są wielkoformatowe fototapety drukowane z myślą o dekoracji pomieszczeń mieszkalnych.

Dobra kompozycja strefowa (płaszczyzna głazów, wody, gór i nieba), ciekawe światło zachodzącego słońca kontrastujące z chłodną aurą i podświetlające mokre skały oraz postać ukazująca surowość klimatu i majestat gór. To przepis na udane zdjęcie krajobrazowe w wykonaniu Ewy Majak. Warto zwrócić na ubogą kolorystykę pejzażu, która tutaj jest zaletą – podkreśla niedostępność i dzikość fotografowanego miejsca.

Wszystkie zdjęcia wykonały słuchaczki Akademii Foto Oko. Gratuluję i dziękuję za włożony wysiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *