Nowości,  Testy

Koniec monopolu?

Porównanie funkcji Photoshopa CC i Affinity Photo

Na rynku pojawiła się tańsza alternatywa dla Photoshopa CC. Photoshop kosztuje w subskrypcji około 10 Euro, czyli na tę chwilę 43 zł miesięcznie. Affinity oferuje swoje oprogramowanie za blisko 240zł bez subskrypcji. Mamy program dożywotnio z darmowymi aktualizacjami.

Osobiście używam Affinity nieustannie od ponad roku i chciałbym się podzielić spostrzeżeniami dotyczącymi możliwości programu w stosunku do monopolisty Photoshopa. Na blogu https://zdunczyk.com umożliwiłem czytelnikom wypowiedź. Po zebraniu listy życzeń i jej opracowaniu powstała wstępna lista porównawcza tych dwóch programów: Photoshopa i Affinity.

Lista jest sporządzona w formacie PDF i można ją pobrać bezpłatnie.

To porównanie jest otwarte. Jeśli masz jakieś pytanie, funkcję, którą chcesz abym sprawdził w obu programach, to napisz proszę komentarz, spróbuję się do zapytania ustosunkować w miarę możliwości.

Na koniec pytanie: czy po zapoznaniu się wstępnie z poniższą listą, według Ciebie Affinity jest w stanie wyprzeć Photoshopa?

Aktualizacja artykułu w dniu 19 września 2018. Po udostępnieniu porównania w wersji 1.0 oraz wysłuchaniu uwag subskrybentów dokonałem jeszcze jednej poprawy i udostępniam ją w wersji 1.1:

POBIERAM PDF…

4 komentarze

 • Joanna Sweden

  A ja używam Affinity photo .Jestem bardzo zadowolona .Dzieki Szymon za ten wpis i za porównanie .Pozdrawiam .Joanna

 • Szymon Zduńczyk

  Krzysztof, wg mnie Affinity wyprze Photoshopa. Okrojony Photoshop, to Elements i kosztuje ok. połowę więcej niż Affinity, a niestety możliwości tego pierwszego to “bida z nyndzą”.

 • Krzysztof

  A dlaczego miałby wyprzeć? Tylko dlatego że jest tańszy? To nie wystarczy. Poza tym można kupić Photoshopa w okrojonej wersji, która i tak dla przeciętnego fotografa jest wystarczająco bogata.
  A jakie są np. relacje cenowe produktów Apple do innych marek? 😉

 • kwaitek

  Porównanie niewiele mi daje bo nigdy nie miałem Photoshopa. Ale bardzo interesuje mnie kiedy wydasz poradnik jak radzić sobie z Affinity. To program z przyszłością dla mas.
  Pozdrawiam
  kwiatek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *