fotografia pejzażowa,  fotografia podróżnicza,  fotografia rodzinna,  fotografia zwierzęca,  fotograia pejzażowa,  internetowa szkoła fotografii,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  Studium fotografii online

Najlepsze kadry z recenzji zdjęć online #717

Obecność w odpowiednim momencie w fotografii miasta nocą jest kluczowe aby nastąpiła równowaga pomiędzy oświetleniem ulicznym i resztką światła dogasającego nieba. Ewa Majak chce zachwycić widza kontrastem kolorystycznym między oświetleniem sztucznym i naturalnym. Skutecznie jej się to udaje. Uroku dodaje kadrowi okalające akweny rozległe połacie miejskie, ciągnące się niemal aż po horyzont. Na drugim ujęciu pejzażowym autorka zestawiła wioskę rybacką z monumentem gór oświetlonych zachodzącym słońcem. Trzecie zdjęcie to sympatyczny wizerunek Renifera. Jeszcze tego zwierzęcia nie gościliśmy na łamach bloga.

Wszystko mi się na tym zdjęciu podoba. Na pierwszym miejscu rzuca się w oczy przemyślana, złożona i logiczna kompozycja. Na pierwszym planie widnieją wprowadzające w głąb gałęzie drzew. Dalej prowadzi wzrok ogrodzenie by spotkać się z najważniejszym motywem ujęcia: ojca z synem na odpoczynku umiejscowionych w samym centrum zdjęcia. Światło w piękny sposób podkreśla fakturę trawy i każdą nierówność łąki. Oszczędna kolorystyka dopełnia całości. Zdecydowanie udane ujęcie!

Fotografowanie księżyca nie jest łatwym zadaniem. Jest to najjaśniejszy obiekt na nocnym niebie i nie potrzebujemy wyśrubowanych parametrów ekspozycji. Aparat ustawia się tak jak w jesienny pochmurny dzień. Jednak aby przybliżyć naturalnego satelitę do sensownych wymiarów na zdjęciu potrzebujemy ogniskowej minimum 400-600 mm. Emil Fligiel (uczestnik samego omawiania zdjęć online) wykonał zdjęcie w odpowiednim momencie, kiedy światło słoneczne operuje nieco z boku, co skutkuje widocznością powierzchni księżyca i obiekt jest bardziej trójwymiarowy. Jest to pierwszy Księżyc w wyróżnionych zdjęciach. Nic dodać, nic ująć: dobry kadr!

Gratuluję wybornych zdjęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *