Inspiracje,  Nowości

Mariola Mierzwa-Dudzińska

Mariola Mierzwa-Dudzińska od początku nauki w Akademii Foto Oko zdecydowała się na fotografowanie swoich pociech. Sukcesywnie realizowała sesje zdjęciowe małych księżniczek w różnych stylizacjach i o różnych porach roku. W trakcie nauki była wielokrotnie wyróżniana w cotygodniowych konkursach na najlepsze zdjęcie tygodnia. W konkursie na fotografa roku Kursów i Akademii Foto Oko zdobyła dwa cenne laury.

Prezentowane zdjęcia są wyborem wyróżnionych lub nagrodzonych kadrów. Niektóre zostały opatrzone uzasadnieniem publikowanym zawsze w konkursie na zdjęcie tygodnia.

Autorka jak do tej pory nie zrealizowała pracy dyplomowej w Akademii Foto Oko, jednak zgromadziła piękny zestaw zdjęć dziecięcych dokumentujących wzrost i rozwój swoich skarbów.

“Mała rusałka przyłapana w morzu kwiatów. Ładne światło, dobra kompozycja, oszczędna paleta kolorów i ogólnie interesująca inscenizacja. Mariola Mierzwa-Dudzińska daje nam prosty przepis na dobre zdjęcie portretowe. Kadr zdecydowanie przyciąga wzrok widza. …”

“Mariola Mierzwa-Dudzińska wykonała prosty, klasyczny i piękny portret dziecka. Na plus należy wskazać dobry kontakt z małą modelką, umiejętne upozowanie, dobre światło, ładną stylizację, estetyczny kadr, pozbawiony zbędnych elementów.”

“Mariola Mierzwa-Dudzińska wybrała drogę zdjęć stylizowanych, pozowanych. Na ujęciu wyraźnie dostrzega się staranność w przygotowaniu sesji zdjęciowej dla małej modelki. Prostymi zabiegami autorka wykreowała szczęśliwy świat dziecka, które objawia ten fakt obdarzając fotografkę pięknym, naturalnym uśmiechem.”

“Mariola Mierzwa-Dudzińska wykonała nastrojowy portret przy oknie. Autorka doskonale rozumie ograniczenia światła domowego i wykorzystuje najlepsze okazje do wykonania bardzo dobrego, pod każdym względem ujęcia. Poza umiejętnym operowaniem światłem, mamy tu do czynienia z udaną pozą i przekonującą mimiką. Decyzja o minimalizacji kolorystycznej jest podjęta poprawnie.”

“Trzy ujęcia Marioli Mierzwy-Dudzińskiej świadczą o dogłębnym zrozumieniu tematu dziecięcych sesji zdjęciowych. Kadry są dopracowane w każdym calu: prosta stylizacja dopasowana do aury, niecodzienne światło, banalne rekwizyty zwiększające pewność siebie małych modelek, zachowanie zasad planów filmowych i na koniec dobry kontakt z dziewczynkami, odwzajemniony ładnym wyrazem twarzy.”

“Zdjęcie Marioli Mierzwy-Dudzińskiej przypomina postać z filmu animowanego “Masza i niedźwiedź”. Autorka wykorzystała zimową aurę i opad śniegu aby zaczarować widza wizerunkiem wesołej, rezolutnej dziewczynki bawiącej się w śniegu. Drugie ujęcie jest nieco spokojniejsze, z nieco subtelniejszą paletą uczuć i emocji, jednak równie atrakcyjnie plastycznie.”

“Zabawa formą Marioli Mierzwy-Dudzińskiej przybrała na znaczeniu w prezentowanym tutaj tryptyku. Zaczynamy się gubić w określeniu gdzie jest rzeczywistość, a gdzie odbicie lustrzane, gdzie jest pierwsza dziewczynka, a gdzie druga. Zdjęcia zyskują wymiar artystyczny i największa wartość ujęć tkwi w wodzeniu za nos widza.”

https://zdunczyk.com/wp-admin/edit.php?post_type=post

Poniżej prezentacja zdjęć autorki w formie filmu.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *