fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  fotografia zwierzęca,  internetowa szkoła fotografii,  kursy fotografii przez internet,  portret dziecięcy,  recenzja zdjęć online

Inspiracje fotograficzne na podstawie wyróżnionych zdjęć. Kursy fotografii online #702

Trzy nietypowe zdjęcia przesłała na spotkanie online z recenzją zdjęć Aleksandra Kurek (uczestniczka ABC fotografii). Wydawałoby się, że mamy do czynienia z trzema gatunkami fotograficznymi: portretem, zdjęciem reportażowym i fotografią zwierzęcą. Kadry łączy jednak tajemnicza nić i pozwala na odbiór ich jako całości. Tryptyk prezentuje się interesująco. Autorka łamie utarte szlaki i wychodzi z tego zwycięsko.

Zdjęcie Joanny Wróblewskiej należy wyróżnić za dobre, naturalne światło (ładny błysk w oczach), prostotę kadru, nienaganną kolorystykę, a przede wszystkim za wywołanie w dziecku tak przyjemnego wyrazu twarzy.

Justyna Dąchór-Rogalewska wykorzystała piękną zimową aurę aby pokazać radość dziecka z obecności białego puchu. W rezultacie mamy dwa ładne zdjęcia portretowe z pięknym uśmiechem dziewczynki. Jako plus można wymienić ładne światło, umiejętnie rozmyte tło, prosta kolorystyka i zaznaczenie obecności płatków śniegu.

Małgorzata Niemczura eksperymentuje z ustawieniem oświetleniem. Autorka wykreowała trzy różne sceny oświetleniowe. Każda propozycja jest poprawna i warta zanotowania na przyszłość aby rozbudowywać swój warsztat fotograficzny. Poza oświetleniem fotografce udało się wykonać trzy udane portrety.

Dwa portrety stylizowane Natalii Bielak należy uznać za bezsprzecznie udane. Autorka wykorzystała scenerię jarmarku świątecznego do wykonania tych okolicznościowych zdjęć. Warto zwrócić uwagę na umiejętnie dobraną porę fotografowania. Światło dzienne jest już zdecydowanie słabsze, przez co oświetlenie sztuczne jest bardziej zaznaczone na zdjęciu.

Portret malca autorstwa Magdaleny Wilk jest niezwykły. Jest to typ zdjęcia, na którym niemowlak spogląda wzrokiem dorosłego człowieka. Poza nietuzinkowym wyrazem twarzy zdjęcie jest minimalistyczne. Autorce udało się dobrze oświetlić fotografowaną scenę mimo domowych warunków (prawdopodobnie łazienka).

Gratuluję wybornych zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *