fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  fotografia symboliczna,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy

Studium fotografii online. Wyróżnione zdjęcia #714

Przyjemny wyraz twarzy, pastelowe kolory i anielskie światło. Tak w skrócie można opisać zdjęcie Małgorzaty Niemczury, słuchaczki studium fotografii online. Autorka wykorzystała pochmurną pogodę i piękne, okienne światło w celu wywołania delikatnego nastroju. Fotografka celowo użyła kierunku “pod światło” aby wzmocnić rozświetlające działanie źródła światła. Bezsprzecznie jest to udane ujęcie.

Emil Fligiel zareagował na bieżące wydarzenia, to jest najazd militarny Rosji na Ukrainę i jej okupacja. Autor sfotografował flagę Ukrainy zamkniętą w sercu przez krople wody ociekające z linki. Zdjęcie ma kilkuwymiarowy wyraz symboliczny. Mamy tutaj drut – symbol zniewolenia, kropla wody – źródło życia, ociekanie to ulotność życia. Jak się dobrze przyjrzeć to na tle Ukraińskiej flagi mamy kolory Polskiego insygnium narodowego – biel i czerwień. Polacy wykazują się obecnie niezwykłą empatią wobec uchodźców z Ukrainy w odróżnieniu do innych krajów europejskich, które są zamknięte na przybycie poszkodowanych w wojnie.

Ewa Majak wykonała interesujące ujęcie pejzażowe. Fotografia jest okraszona miniaturowym domkiem skandynawskich rybaków nazywanym rorbu z zatkniętą flagą. Jako plus można wskazać dobre światło, co na północy nie jest częste, prostą kompozycję i obiektywizujący kwadratowy kadr. Ujęcie pod światło pozwoliło na zdynamizowanie pokrywy śnieżnej i nadanie jej wyraźnego kształtu. Zdjęcie z powodzeniem może służyć jako ilustracja do artykułu np. firmy turystycznej.

Gratuluję dobrych kadrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *