2018_04_17_243_kursy_237_afo_wyroznione_zdjecie
nauka fotografii online

Fotografia przyrody w wydaniu słuchacza Akademii Foto Oko. Wyróżnienie po ocenie zdjęć online. 243 Kursy i 237 AFO

Atrakcyjność ujęć filmowych w programach przyrodniczych jest coraz większa wraz ze wzrostem techniki filmowania. Dostępność ujęć od skali mikro do makro jest coraz większa. Nie dziwią nas ujęcia spod mikroskopu skaningowego ukazujące komórki zwierzęce i roślinne. Możemy podziwiać zdjęcia z paralotni z punktu widzenia ptaków, mając je w niewielkiej odległości, Powszednie i tanie stały się ujęcia z dronów. Nawet zdjęcia z kosmosu nie są czymś osobliwym.

Oglądając dobry program przyrodniczy możemy się inspirować i podpatrywać jak to robią inni. W jaki sposób przedstawiają zwierzęta? W jakim momencie je ukazują? O jakiej porze dnia filmują? Jakich używają środków technicznych? Wzorce są na wysięgnięcie ręki. To dlaczego jest tak trudno sfotografować najpopularniejsze zwierze jakim jest ptak? No właśnie, dlaczego?

2018_04_17_243_kursy_237_afo_wyroznione_zdjecie
Fot. Wojsław Rubisz

Zdjęcie, które wyróżniłem, można uznać za wzór podczas próby fotografowania przyrody. Autor pokazał ptaka w dość powszedniej czynności jednak w ekspresyjnej formie. Ptak stał się ikoną i tak jak wspomniałem na spotkaniu online, mógłby stanowić godło lub szyld państwa lub co najmniej emblemat klubu sportowego lub organizacji. Porównajcie to zdjęcie z mało interesującymi zdjęciami łabędzi, które wykonuje się tysiącami na co dzień. Gratuluję autorowi Wojsławowi Rubiszowi.


Jeśli masz duże wątpliwości co do swoich zdjęć, to zapraszam na 6 tygodniową ocenę zdjęć online. Zapisy są tutaj: http://kursy.foto-oko.pl/_ocena_zdjec_online_spotkania_z_omowieniem_recenzja_zdjec.php 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *