2019_03_26_wyroznione_zdjecia_fot_jolanta_szymanek_289_kursy_282_afo_1920px
Inspiracje,  Nowości

David Butler pokazuje coś, czego nie widać

Czy szklana jest do połowy pusta?

Fotomontaże w fotografii reklamowej to chleb powszedni. W odróżnieniu od dokumentu, gdzie retusz dyskwalifikuje zdjęcie prasowe, w reklamie wszystkie techniki są dozwolone.

Weźmy najprostszy przykład fotografowania produktów o różnym stopniu odbijania światła. Musisz sfotografować butelkę dezodorantu o powierzchni lustra, perfumy w przeźroczystej butelce i krem w matowym pudełku. Pudełko w niepołyskliwym opakowaniu nie przysporzy nam problemów. Jeśli zdjęcie ma być packshotem, to w zupełności wystarczy jedna lampa z softboksem. Zupełnie inaczej fotografuje się przedmioty przeźroczyste. Musimy zastosować światło tylne aby podświetlić zawartość. Połyskliwe opakowanie powinniśmy obudować tunelem składającym się z tkaniny lub pleksi aby nie powstały odbicia studia na produkcie.

2017_04_07_zdjecie_reklamowe_polowy_kubka_kawy_fot_David_Butler

Jeśli porwiesz się na sfotografowanie wszystkich produktów na jednym zdjęciu, to będzie katastrofa. Lepiej opakowania sfotografować oddzielnie i połączyć je w komputerze. To jest najbardziej obrazowy przykład zastosowania fotomontażu. Sprawa się komplikuje, gdy musimy pokazać czego w rzeczywistości nie ma.

David Butler bostoński fotograf reklamowy, specjalizuje się w fotografowaniu kosmetyków, alkoholi elektroniki. Jego klientami byli między innymi Bose, Converse, Timberland, Brickell, CenturyLink, Staples, Decada, Bissell Brothers.

[adinserter block=”3″]

Fotograf wykonał zdjęcie pokazujące przekrój kubka kawy do którego wlewana jest śmietanka. Zdjęcie jest niesłychanie proste ale pomysł jest wyśmienity. Autor wykonał fotomontaż kilku zdjęć aby uzyskać efekt końcowy. Oddzielnie sfotografował przeźroczysty pojemnik w wlewaną śmietanką, a oddzielnie kubek. Technika łączenia zdjęć jest dość prosta.

Nie sądzę, że wykonanie zdjęcia było wyjątkowo pracochłonne. Efekt jednak jest godny uwagi. Wszystko dzięki artystycznej wizji i chęci pokazania czegoś, co nie istnieje.

Portfolio autora: davidbutlerstudios.com , źródło: photigy.com

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *