2018_08_06_Wedrowka_Gdansk_Hel_Szymon_Franek_Gdynia_Orlowo_01
Inspiracje,  Nowości

Talenty fotograficzne 2/2016

Drugie wydanie magazynu
fotograficznego TALENTY

Na co dzień jestem pedagogiem i pracuje w szkole, wcześniej pracowałem przez ponad 10 lat w fundacji Hobbit zajmującej się organizacją czasu wolnego dzieci i młodzieży. Tam się nauczyłem żeglarstwa, mam dosyć wysoki stopień żeglarski i motorowodny. Potem nasze drogi się rozeszły i wyjechałem do Brazylii na 7 miesięcy. Tam też zaczęła się rozwijać moja pasja do fotografii, bo było tam wiele ciekawych tematów do fotografowania. Zobaczyłem jaką wartość ma fotografia, jak fantastycznie ogląda się zdjęcia po czasie.

Na ich podstawie można opowiadać dużo co się działo. Po powrocie do Polski postanowiłem zająć się tym na poważnie, znalazłem szkołę Akademię Foto Oko i tak rozpoczęła się ta przygoda. Podróże ciągną mnie dalej. Pozwiedzałem już całą Europę, właśnie dzięki wymianom młodzieżowym. Najpierw byłem uczestnikiem, potem koordynatorem i to wzbudziło we mnie chęć uwieczniania tego wszystkiego. Pokazywania swoim okiem jak ja to widzę. To się gdzieś rozwijało podskórnie, a teraz wyszło na wierzch.

I tak to się zaczęło. W Akademii Foto Oko, jeszcze nie zdążyłem zrobić dyplomu, ale mam nadzieję ze uda mi się go skończyć. Pilnie się uczyłem i zaczęło mi wychodzić. Ludzie zaczęli mówić, że moje zdjęcia są interesujące, że im się to czy tamto podoba. W tym czasie dokupiłem trochę sprzętu, a to lampę, a to jakaś blenda, a to, siamto i owamto.

I tak powolutku: co przychodziło do mnie to starałem się eksperymentować z tym sprzętem. I właśnie z tych eksperymentów zaczęły wychodzić całkiem ciekawe zdjęcia, których efekt czytelnicy będą mogli zobaczyć. Zrodziło się to z chęci eksperymentowania ze światłem.”

Magazyn fotograficzny do darmowego pobrania tutaj: POBIERAM TALENTY

fot. .Wiktor Bernad

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *