Portret dziecięcy, zdjęcia florystyczne i abstrakcja. 352 Kursy i 343 AFO
Siła tkwi w prostocie. Fotograf jest jak lider wyprawy w buszu, który przeciera szlak i karczuje zbędne elementy flory, aby trasa była drożna. Fotograf musi być bezwzględny w stosunku do niepotrzebnych motywów znajdujących się w kadrze. Taki był Przemysław Bujarowicz. Postawił na czytelność i minimalizm. Zdjęcie wyróżnia się genialnym, zapewne wyczekanym światłem. Autor dotarł zapewne przekazem do swoich widzów.
Anna Janowska zasłużyła niewątpliwie na wyróżnienie. Dobra kompozycja i światło, wyczucie równowagi na zdjęciu, kolorystyka – to największe zalety ujęcia. Fotografia posiada wysoki walory dekoracyjne. Z powodzeniem można umieścić to zdjęcie w banku zdjęć i czerpać z niego korzyści.
Mariola Mierzwa wybrała nieco trudniejsze światło do fotografowania kwiatów. Jednak poradziła sobie znakomicie osiągając wysokie walory estetyczne. Kompozycja deseniowa, ładna kolorystyka, dobre rozmieszczenie kluczowych kwiatów, skrzące się krople wody – to plusy ujęcia.
Agnieszka Rączkowska wykonała studium świetlne opierając się na malowaniu światłem. Powstała interesująca abstrakcyjna (przedstawienie niefiguratywne – nie znajdujemy w nim znanych przedmiotów) forma. Jest to rodzaj fotografii, którą można określić jako sztuka dla sztuki. Oznacza to, że zachwyca nas forma bez treści. Forma triumfuje, przekaz schodzi na dalszy plan.
Gratuluję dobrych ujęć w dobie ograniczeń w poruszaniu się. Zapraszam do nauki fotografii na odległość.