Studium fotografii online. Wyróżnione zdjęcia #720
Zdjęcie architektury miejskiej Ewy Majak utrzymane jest w stylu filmu noir (estetyka obrazu w dużym kontraście i niskim kluczu, współczesnym odpowiednikiem może być dość znany i rozpoznawalny film Sin City reż. Rodriguez/Miller/Tarantino). Metalowe elementy oświetlone są nierealnym, wręcz studyjnym oświetleniem. Zredukowana kolorystyka przypomina styl komiksowy. Futuryzm podkreślony jest przez powielenie motywu czerwonej lampy rowerowego stojaka. Udana interpretacja autorska!
Dwa ciekawe portrety dziecięce zaprezentowała Małgorzata Niemczura. W jednym z nich odczytujemy zaciekawienie, zainteresowanie w pytającym wzroku. W drugim nutę nostalgii, smutku i zmęczenia mijającym dniem. W portrecie fotograficznym chodzi o uchwycenie jakiegoś ciekawego, wyrazistego stanu emocjonalnego. W minorowym zdjęciu dziewczynka ma przesłonięte oko włosami. Jest to zabieg nie polecany w portrecie, rodzący szereg problemów. Jednak w tym konkretnym przypadku jest to pomocne w podkreśleniu nastroju.
Wszystko mi się na tym zdjęciu podoba. Jest to nieformalny portret niezwykle użyteczny w mediach społecznościowych. W niektórych zawodach może być portretem formalnym, wizytowym. Justyna Dąchór-Rogalewska zadbała o bardzo dobre, naturalne światło (piękny światłocień), jasne, neutralne tło, minimalizm w garderobie. Najważniejszy jest tutaj szczery uśmiech zarażający widzów energią portretowanej osoby.
Gratuluję udanych kadrów słuchaczkom studium fotografii online Akademii Foto Oko!