Portrety rodzinne, dziecięce, psychologiczne, pejzaż i psiaki. Kursy z recenzja zdjęć online. #668
Zdjęcie Gosi Niemczury ma wyraz symboliczny. Dziadek, podpora rodziny obejmuje wnuczkę. W tle widnieje ogromny pień drzewa. Obraz jest czytelny i prosty w przekazie, co jest oczywiście zaletą. Na uwagę zasługuje wysokie zaangażowanie obydwojga modeli.
Paulina Kotarska zastosowała prosty i ciekawy za razem zabieg przesłonięcia twarzy. Precyzyjne przecięcie buzi na pół za pomocą pnia drzewa dodaje ujęciu pewnej tajemniczości. Niewidoczna część twarzy jest dla nas zagadką i zaczynamy snuć domysły. Jest to działanie pobudzające wyobraźnię widza i jak najbardziej godne pochwały.
Dwa portrety Basi Kuczyńskiej ukazują autorkę jako osobę o wnikliwym spojrzeniu w głąb fotografowanej duszy. Dziewczynka została ukazana w sposób pogodny w klasycznym portrecie dziecięcym. Mężczyzna oświetlony złowieszczym światłem został obnażony z ukrytych myśli.
Po raz kolejny Ilona Gęśla zaprezentowała trzy portrety dziecięce w mistrzowskim wykonaniu. Na uwagę zasługuje światło i umiejętność dotarcia do fotografowanych dzieci.
Marta Chmiel jest autorką wieczornego widoku na molo. Doceniam uchwycenie nastroju letniego zwieńczenia dnia w jednym z nadmorskich kurortów. Ważnym elementem są postaci sfotografowane w sposób poruszony. Zabieg ten ukazuje i symbolizuje liczność, gwar, ruch, a także przemijanie, upływ czasu.
Zdjęcia Magdaleny Gruszki, studentki Akademii Foto Oko zachwycą nie tylko dzieci ale również każdego miłośnika czworonogów. Zdjęcia przedstawiają urocze, nieco bezradne, zaspane szczeniaczki. Godne uwagi jest zaangażowanie fotografki w uchwycenie szczególnego dla piesków momentów, kiedy to obdarzają nas ciekawymi minami.
Gratuluję wybornych ujęć!