2019_03_26_wyroznione_zdjecia_fot_jolanta_szymanek_289_kursy_282_afo_1920px
fotografia,  fotografia artystyczna,  fotografia kulinarna,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  nauka fotografii online

Nieszablonowe zdjęcie kulinarne, portret rodzinny i zdjęcie architektury. Wyróżnienia. 289 Kursy i 282 AFO

Jolanta Szymanek konsekwentnie eksploruje temat peryferii fotografii kulinarnej. Jest przykładem, że skupienie się na jednej tematyce przynosi najlepsze rezultaty. Czasem gdy pytam zainteresowanych nauką fotografii co chcieliby fotografować, jaki jest ich największy problem, otrzymuję przykładową odpowiedź: fotografia dziecięca, pejzaże, koncerty i architektura. Taka rozpiętość tematyczna powoduje, że wysiłek włożony w szlifowanie warsztatu rozkłada się na wiele specjalizacji fotograficznych, przez co postępy są niezmiernie powolne. Zdjęcie jest udaną próbą zmiany przeznaczenia przedmiotów czyli wytworów znanych w sztuce jako ready-mades.

2019_03_26_wyroznione_zdjecia_fot_jolanta_szymanek_289_kursy_282_afo_1920px

Drugie wyróżnienie wędruje do Agaty Mazur specjalistki od fotografowania ludzi. Zdjęcie wyróżnia się dobrym ustawieniem, upozowaniem postaci, doskonałym kontaktem z modelami, prawidłowym ustawieniem do światłą (mimo trudnych warunków oświetleniowych), celnym kadrem. Również winieta wokół postaci, mimo dużej intensywności jest jak najbardziej poprawnie zastosowana.

2019_03_26_wyroznione_zdjecie_fot_Agata_Mazur_289_kursy_282_afo_1920px

Ostatnie zdjęcie, które rzuciło mi się w oczy to działo Jana Tołoko. Zdjęcie cenię za prostotę kompozycji. Symetria kadru jest tutaj dobrym wyborem. Drugim ważnym atutem jest światło. Budynki w bardzo przyjemny sposób promienieją bursztynowym światłem.

2019_03_26_wyroznione_zdjecie_fot_Jan_Toloko_289_kursy_282_afo_1920px.jpg

Gratuluję autorom dobrych zdjęć! Zainteresowanych zapraszam do szlifowania warsztatu fotograficznego pod moim okiem: http://kursy.foto-oko.pl/

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *