fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  fotograia pejzażowa,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy,  Studium fotografii online,  zdjęcia

Kursy fotografii online. Najlepsze zdjęcia tygodnia. Inspiracje fotograficzne studium fotografii #712

Małgorzata Niemczura podjęła się trudnego wyzwania portretu podwójnego, potrójnego. Domyślam się, zdjęciu widnieje babcia, dziadek i wnuczka. Fotografując na zlecenie zawsze wyżej wyceniałem zdjęcia z 2-3. osobami, niż pojedynczy portret, ze względu na większą skalę trudności i większą czasochłonność. Autorce udało się wywołać na dojrzałych twarzach modeli przyjemny wyraz, co nie jest łatwą sztuką, a piszę z perspektywy fotografa z doświadczeniem 100 ślubów i sportretowanych kilkuset rodziców pary młodej. Na zdjęciach wyróżnia się dobrze zrealizowane oświetlenie i minimalistyczna forma kadrów.

Ewelina Kozikowska przesłała do recenzji dwa interesujące zdjęcia na dwóch skrajnych biegunach tematycznych. Zdjęcie portretowe to kiedyś nazywany portret socjologiczny (obecnie nie słyszę takich sfomułowań) albo portret psychologiczny. Autorka w umiejętny sposób uchwyciła moment przezywanych przez mężczyznę rozterek, przeciwności losu i wykreowanych dramatycznych przeżyć w portrecie kobiecym. Trzeci kadr zbudowany jest na tajemniczych światłach niesionych na mgle. Obydwa zdjęcia są niesztampowe i nacechowane są niedopowiedzeniem, niedosłownością.

Dobre rzemiosło zaprezentowała Ewelina Prudzińska, uczestniczka kursu Portret dziecięcy. Dobry kadr i nienaganne oświetlenie. Najważniejsze to wywołanie w modelce pozytywnych, jakże ulotnych doznać i naciśnięcia spustu migawki w odpowiednim momencie.

Nieco autotematyczne zdjęcie Marka Piekuta wyróżnia się dobrą kolorystyką (zestawienie żółty-zielony kolor), dobrą symetryczną kompozycją złamaną konturem statywu i aparatu fotograficznego, no i oczywiście dobrym światłem. Linie energetyczne występujące na zdjęciu nie są tutaj wadą i współgrają z elektrycznych tematem.

To chyba pierwsze zdjęcie zorzy wyróżnione na spotkaniach online z recenzją zdjęć. Ujęcie wykonane jest w świetle księżyca, co umożliwiło pokazanie nie tylko spektaklu na niebie, ale również ziemię i samotnego wędrowca. Autorka Ewa Majak, wielokrotnie wyróżniana na spotkaniach online jest słuchaczką Akademii Foto Oko.

Gratulują cennych ujęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *