Portrety dziecięce, sesja kobieca i zawody psów. Wybrane zdjęcia po recenzji fotografii online. 364 Kursy i 356 AFO
Portret dziecięcy nie zawsze musi pokazywać jasną stronę dzieciństwa. Wiadomo, że jest niezliczona ilość odcieni. Ilona Gęśla pokazuje chłopca w smutnym nastroju. Proszę zwrócić uwagę na użyte środki podkreślające zatroskanie. Pręty balustrady na pierwszym planie i jej cień w tle. Autorka w mistrzowski sposób wkomponowała dziecko w zawiłości geometryczne przy akompaniamencie zachodzącego słońca.
Zdjęcie Iwony Podkowy cechuje niezwykle udane światło kontrowe. Warty uwagi jest uzyskany światłocień na twarzy dziewczynki. Poza tym mamy ładną scenerię oraz interesujący wyraz twarzy dziecka. Konwersja zdjęcia do czarno-bieli uważam za bardzo udany zabieg.
Patryk Buczko fotografuje modela, który ze względu na wiek, nie jest najłatwiejszym obiektem do zdjęć. Autor jednak sprostał zadaniu fotografii dorastającego chłopaka. Godne uwagi jest zastosowanie małej głębi ostrości i nietypowego rozmycia tła. Zdjęcie cechuje dobra kompozycja, światło i kolory. Również poza jest dobrze wpisana w fotografowaną scenerię.
Paulina Kotarska przedstawia dziecko w nietypowym wydaniu. Nie ma tutaj promieniejącego uśmiechu, a wręcz odwrotnie. Księżniczka na ziarnku grochu nie ma ochoty na zabawę. Autorka posiada zdolności wnikliwego przyglądania się wnętrzu dziewczynki i wydobywaniu jej ekspresji. W portretach ważne jest aby wyraz twarzy był określony. Nijakość jest niewskazana. Pierwszoplanowy motyw florystyczny jest jak najbardziej na miejscu, choć w innym wydaniu emocjonalnym małej modelki byłby błędem.
Trzy ujęcia Patrycji Walczewskiej (kurs ABC fotografii!) pokazują autorkę jako fotografkę doskonale operującą światłem i kompozycją oraz z wysokimi umiejętnościami wydobywania z modeli ekspresji. Zdjęcia nacechowane są wysokim walorem estetyczny i podążają w kierunku artystycznym. Zdjęcia mają szansę zaistnieć jako realizacje studyjne w dziale fotografii reklamowej oraz w fotografii w banku zdjęć (sesja w czerwieni). Autorka jest zdecydowanie gotowa na podjęcie własnego studia fotograficznego i świadczenia usług fotograficznych.
Proszę przyjrzeć się minom tych psów zaangażowanych w psie zawody. Mimo niezwykłej popularności fotografowania pupilów, 99,99 procent zdjęć nie nadaje się do publikacji. Zwierzęta są pokazywane z reguły bezbarwnie. Inaczej mamy na zdjęciach Mirosława K. Obserwując choćby 5 minut psa, jesteśmy w stanie niewprawnym okiem zauważyć całą paletę emocji wypisanych na pyskach czworonogów. Tak należy przedstawiać zwierzęta jak na trzech udanych zdjęciach reportażowych autora!
Gratuluję dobrych strzałów. Nie przestajecie mnie zadziwiać.