Zdjęcia dziecięce, dekoracyjne, mody i reportażowo-podróżnicze. Szkoła fotografii online. Wyróżnione zdjęcia. 313 Kursy 306 AFO
Zdjęcie dziecięce Martyny (autorka nie podała swojego nazwiska) jest uchwycone w punkt. Nie każde zdjęcie dziecka może być dobrym zdjęciem dziecka. Potrzebujemy nieco więcej niż poprany technicznie kadr małego modela. Autorka wyczekała na odpowiednią chwilę i sfotografowała dziecko z interesującym wyrazem twarzy. Dodatkowym atutem jest światło i konwersja zdjęcia na monochrom.
Dwa zdjęcia Anny Kornaś cechuje wysoki walor estetyczny. Fotografie zakwalifikowałbym do nurtu dekoracyjnego, ilustracyjnego. Ujęcia z powodzeniem mogłyby pracować na autorkę w banku zdjęć. Oczywiście jedynie dwa zdjęcia to zdecydowanie za mało, żeby zarabiać na fotografii stockowej, ale jakość kadrów jest wystarczająca aby podjąć wyzwanie.
Bartek Matysiak jest autorem trzech kolejnych zdjęć oscylujących wokół fotografii mody. Na pierwszym zdjęciu mamy modelkę pozującą w kreacji wieczorowej (choć mi przypomina codzienne sukienki noszone przez kobiety na wsi – i nie jest to złośliwa uwaga). Największym atutem zdjęcia jest pełne zaangażowanie modelki w pozowanie. Jest to zasługa w dużej mierze fotografa. Ujęcie jest w pełni profesjonalnym kadrem i autor z powodzeniem może realizować komercyjne sesje zdjęciowe. Drugie ujęcie jest jeszcze lepsze od pierwszego. Sądzę, że wchodzi w zakres fotografii artystycznej ze względu na stylizację. Podobieństwo ubioru do włosów jest tak duże, że ta przesada staje się główną zaletą zdjęcia. Trzecie zdjęcie to gatunek fotografii rodzinnej. Jednak kadr jest na tyle dobry, że mógłby z powodzeniem promować jakąś markę odzieżową. Wszystkie zdjęcia cechuje dobre upozowanie modeli, dobrą kompozycję i doskonałe światło.
Paulina Czerska przywiozła szereg interesujących zdjęć z Kirgizji. Dwa kolejne ujęcia wyróżniam ze względu na umiejętność autorki przeniknięcia do jednej z rodzin pasterskiej i bycia niezauważalnym. Fotografie są bardzo dobrze skomponowane. Autorka wciąga widza w świat dalekiej krainy w umiejętny sposób, na który składa się dobre światło, ciekawa kolorystyka, dobra organizacja planu. Zdjęcia są bardzo atrakcyjne wizualnie jednak w odróżnieniu do nurtu w stylu National Geographic jest w nich duża doza autentyczności oraz braku niepotrzebnego lukru.
Gratuluję autorom. Zainteresowanych zapraszam do Akademii Foto Oko, gdzie co tydzień omawiane są zdjęcia uczestników.