Fotografia przyrody w wydaniu słuchacza Akademii Foto Oko. Wyróżnienie po ocenie zdjęć online. 243 Kursy i 237 AFO
Atrakcyjność ujęć filmowych w programach przyrodniczych jest coraz większa wraz ze wzrostem techniki filmowania. Dostępność ujęć od skali mikro do makro jest coraz większa. Nie dziwią nas ujęcia spod mikroskopu skaningowego ukazujące komórki zwierzęce i roślinne. Możemy podziwiać zdjęcia z paralotni z punktu widzenia ptaków, mając je w niewielkiej odległości, Powszednie i tanie stały się ujęcia z dronów. Nawet zdjęcia z kosmosu nie są czymś osobliwym.
Oglądając dobry program przyrodniczy możemy się inspirować i podpatrywać jak to robią inni. W jaki sposób przedstawiają zwierzęta? W jakim momencie je ukazują? O jakiej porze dnia filmują? Jakich używają środków technicznych? Wzorce są na wysięgnięcie ręki. To dlaczego jest tak trudno sfotografować najpopularniejsze zwierze jakim jest ptak? No właśnie, dlaczego?
Zdjęcie, które wyróżniłem, można uznać za wzór podczas próby fotografowania przyrody. Autor pokazał ptaka w dość powszedniej czynności jednak w ekspresyjnej formie. Ptak stał się ikoną i tak jak wspomniałem na spotkaniu online, mógłby stanowić godło lub szyld państwa lub co najmniej emblemat klubu sportowego lub organizacji. Porównajcie to zdjęcie z mało interesującymi zdjęciami łabędzi, które wykonuje się tysiącami na co dzień. Gratuluję autorowi Wojsławowi Rubiszowi.
Jeśli masz duże wątpliwości co do swoich zdjęć, to zapraszam na 6 tygodniową ocenę zdjęć online. Zapisy są tutaj: http://kursy.foto-oko.pl/_ocena_zdjec_online_spotkania_z_omowieniem_recenzja_zdjec.php